معرفی سرکنسول
اخبار > افتتاح دفتر نانوی ایران در گوانجو


  چاپ        ارسال به دوست

افتتاح دفتر نانوی ایران در گوانجو

افتتاح دفتر نانوی ایران در گوانجو

روز جمعه پانزدهم تیرماه، مراسم افتتاحیه مرکز نانوی ایران در جنوب چین در منطقه هوانگپو شهر گوانجو برگزار شد. در این مراسم که با حضور نهادها و شرکت های چینی در حوزه فناوری برگزار گردید، آقایان سرکار دبیرکل ستاد توسعه نانو، شیرغلامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو و هوادونگ یه رئیس دفتر صنایع کوچک و متوسط شهرداری گوانجو به ایراد سخنرانی پرداخته و با اشاره به جایگاه اول چین در فناوری نانو و جایگاه پنجم ایران در این عرصه در سطح جهان، گشایش دفتر نانوی ایران در گوانجو را بعنوان سازوکار مهمی در راستای همکاری های برد-برد در حوزه فناوری و ایجاد بازار جهت محصولات نانوی ایران توصیف نمودند.

دفتر و نمایشگاه نانوی ایران به مساحت دویست متر در منطقه هوانگپو که از مناطق محوری توسعه فناوری در شهر گوانجو به شمار می رود قرار گرفته و در ایجاد آن؛ ستاد فناوری نانوی کشورمان، کمیسیون صنعت و فناوری شهرداری گوانجو، اتاق بازرگانی گوانجو و شرکت ثبت مالکیت معنوی WTOIP همکاری داشته اند.

در حاشیه این برنامه، سمپوزیوم نیم روزه  توسعه و تجاری سازی فناوری های نو ایران و چین برگزار گردیده و سند همکاری راهبردی میان انجمن ارتقا و توسعه مواد جدید صنعتی گوانجو و مرکز نانوی ایران امضا شد و در خاتمه حاضران از نمایشگاه دستاوردهای فناوری نانوی جمهوری اسلامی ایران بازدید نمودند. 

جمهوری اسلامی ایران جایگاه پنجم را در فناوری نانو در اختیار دارد و از سال ۲۰۱۶ اولین دفتر نانوی ایران در شهر سوجو استان جیانگسو در چین با هدف معرفی و توسعه بازار جهت فناوری و محصولات نانوی کشورمان تاسیس گردید. 

 


١١:٥٧ - 1397/04/15    /    شماره : ٥٢٣٥٨٨    /    تعداد نمایش : ١٣٠خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر