معرفی سرکنسول
هشدار سفر :

هشدار سفر:
قابل توجه مسافران محترمی که عازم جنوب چین می باشند،
اخیرا ملاحظه گردیده سفارت جمهوری خلق چین در تهران متناسب با بلیط رزرو شده ( به عنوان مثال بلیط با فاصله زمانی رفت و برگشت ۱۰ روزه) اقدام به صدور ویزا جهت شهروندان کشورمان می نماید. با عنایت به اینکه در برخی موارد هموطنان بدون توجه به مدت درج شده در ویزا (۱۰ روز) اقدام به اقامت  بیش از  این مدت می نمایند، در پایان سفر از خروج آنها جلوگیری شده و ملزم به اخذ مجوز خروج از اداره مهاجرت می گردند.
توجه به نکات ذیل می تواند از بروز مشکل مذکور جلوگیری نموده و در صورت وقوع به حل آن کمک نماید:

۱- هنگام رزرو بلیط حتما از آژانس مسافرتی درخواست نمائید متناسب با مدت اقامت نسبت به رزرو بلیط و ارائه آن به سفارت چین اقدام نماید.
۲- پس از دریافت ویزا حتما نسبت به بررسی مدت اقامت خود (درج شده در برچسب ویزا) اقدام نمایید.
۳- طبق «قانون ورود و خروج اتباع خارجی» به چین چنانچه به هر دلیل مدت اقامت بیش از مدت ویزا به طول بینجامد، اگر مدت مذکور کمتر از۱۰ روز باشد پلیس مهاجرت مستقر در فرودگاه می تواند با اخذ جریمه (۵۰۰ یوان به ازاء هرروز) مجوز خروج صادر نماید. مسافرین محترم دقت داشته باشند در برخی موارد به دلیل بی اطلاعی، مسافرین به اداره مهاجرت مرکزی ارجاع داده می شوند.(جهت پرداخت جریمه، ارز محل به مقدار کافی در اختیار داشته باشید.)
۴- برای مسافرینی که مدت اقامت غیر مجاز آنها بیش از ۱۰ روز به طول بینجامد به هیچ وجه امکان اقدام از طریق پلیس مهاجرت فرودگاه وجود نداشته و باید از طریق اداره مهاجرت مستقر در شهر اقدام به اخذ مجوز خروج نمایید. دریافت مجوز خروج منوط به ارائه مدارک به ویژه رجیستری محل اقامت و پرداخت جریمه می باشد.
 

وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر