معرفی سرکنسول
استان هونان

 استان هونان  یکی از استانهای چین که در مرکز جنوب و همچنین در جنوب دریاچه دونگ تینگ (دومین دریاچه بزرگ چین ) واقع شده است . رودخانه شیانگ دراین استان جریان دارد که گاهی اوقات این استان را شیانگ می نامند . این استان با  67 میلیون نفر جمعیت دهمین استان چین می باشد.تولید ناخالص داخلی استان هو نان  در سال 2015، 2 هزار و 904میلیارد و 720میلیون یوان و سرانه تولید ناخالص داخلی نیز 42هزار و 968یوآن بوده است. حجم کل واردات و صادرات استان در سال 2015،  نزدیک به 182 میلیارد و 540 میلیون یوان بوده است. از این مقدار118 میلیارد و 990 میلیون یوان به صادرات و  حدود 63 میلیارد و 550 میلیون یوان به واردات  مربوط می باشد.اتحادیه اروپا، هنگ کنگ، آفریقای جنوبی، آسه آن و ژاپن بزرگترین شرکای تجاری استان هو نان هستند .مرکز  استان هو نان شهر چانگشا می باشد .در سالهای اخیر این استان تبدیل به مهمترین مرکز تولیدات الکترونیک ، ماشین آلات و فولاد شده است.خصوصاً از زمانی که بخش تولید چین از استانهای ساحلی مثل گوانگ دونگ و جیجیانگ تغییر مکان داده است.

مناطق توسعه اقتصادی این استان عبارتند ازمنطقه توسعه اقتصاد ملی چانگشا، منطقه توسعه صنعتی هایتک چانگشا، منطقه صادراتی چن جو،منطقه توسعه صنعتی هایتک شن جو

استان هو نان از مزیت های جغرافیایی و حمل و نقلی برخودار است . این استان دارای سابقه طولانی و تاریخی و فرهنگی می‌باشد و در طول تاریخ شخصیت های زیادی به وجودآمده اند. روستای شائوشان محل تولد مائو ز دنگ بنیانگذار چین در این استان قرار دارد . عهدنامه شانگهای که میان چین  و ژاپن در سال ۱۹۰۳ بسته شد، درهای شهر چانگشا را به روی تجارت خارجی گشود و بنابراین کارخانه‌ها، کلیساها و مدارس ساخته شدند.

 

وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر