معرفی سرکنسول
اطلاعات کلی

اطلاعات عمومی استان گوانگ دونگ چین

 

استان گوانگ دونگ در جنوب چین ، پرجمعیت ترین (105 میلیون نفر )و ثروتمند ترین استان چین است .حجم تجارت خارجی استان بیش از یک هزار میلیارد دلار در سال گذشته بوده که حدود 25.9 درصد تجارت خارجی چین را بخود اختصاص داده است و در بین استانهای چین رتبه اول را دارا می باشد.25 درصد کل سرمایه گذاری خارجی در چین در این استان بوده است. تولید ناخالص داخلی   استان گوانگ دونگ در سال 2015 حدود یک هزار و 155 میلیارد دلار و درآمد سرانه این استان نیز بیش از 10 هزاردلار میباشد .

حجم کل صادرات و واردات استان گوانگ دونگ در سال  2015برابر با  6 هزار و 360 میلیارد یوان بوده است. میزان صادرات کل استان گوانگ دونگ در سال 2015 حدود 4 هزار میلیارد یوان و میزان واردات کل استان نیز 2 هزار و 360 میلیارد یوان بوده است.

از شهر های مهم آن گوانجو )قطب تجاری چین )، شن جن بزرگترین منطقه آزاد تجاری–صنعتی و مرکزIT چین در مجاورت هنگ کنگ و شهر جوهای یکی از مناطق مهم ویژه اقتصادی چین در مجاورت جزیره ماکائو می باشد که مجاورت این استان با دو منطقه ویژه هنگ کنگ و ماکائو بر اهمیت این استان افزوده است. یکی از دلایل توجه تجار و بازرگانان خارجی به این استان برگزاری نمایشگاههای متعدد از جمله دو نمایشگاه بزرگ بین المللی بهاره و پاییزه گوانجو(نمایشگاه صادرات و واردات ) است که شهرت جهانی دارد و در زمان برگزاری این نمایشگاه ،محل تردد و حضور اکثر تجار بزرگ کشورهای مختلف از جمله تجار کشورمان میگردد. استان گوانگ دونگ با توجه به سطح بالای در آمد آن در بین استانهای چین همچنین بیشترین آمار اعزام گردشگر به خارج را دارد.

در حال حاضر53کشور در این استان سرکنسولگری دارند.کنسولگریهای مقیم شامل اکثر کشورهای اتحادیه اروپا ،کشورهای اتحادیه آسه آن ، استرالیا ،روسیه ، چند کشور آسیایی از جمله هند،پاکستان،سریلانکا ، کویت و ترکیه ،کشورهای آمریکا، کانادا، آرژانتین، مکزیک، برزیل، شیلی، اکوادور و کشورهای آفریقائی اتیوپی، اوگاندا و مالی می باشند.

 

وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر