معرفی سرکنسول
اطلاعات کلی

 اطلاعات عمومی استان گوانگ دونگ چین

استان گوانگ دونگ در جنوب چین، پرجمعیت ترین (110میلیون نفر ) و ثروتمند ترین استان چین است.حجم تجارت خارجی استان در سال 2018 حدود یک هزار و 50 میلیارد دلار بوده که بیش از 23.5 درصد تجارت خارجی چین را بخود اختصاص داده است و در بین استانهای چین رتبه اول را دارا می باشد.25 درصد کل سرمایه گذاری خارجی در چین در این استان بوده است. تولید ناخالص داخلی استان گوانگ دونگ در سال 2018 برابر با یک هزار و 400 میلیارد دلار و درآمد سرانه این استان  نیز 13 هزار و پانصد دلار می باشد.

حجم کل صادرات و واردات استان گوانگ دونگ در سال 2018 برابر با 7هزار و 160میلیارد یوان بوده است. میزان صادرات کل استان گوانگ دونگ در سال 2018حدود 4 هزار و 270میلیارد یوان و میزان واردات کل استان نیز 2 هزار و 890 میلیارد یوان بوده است.

از شهر های مهم آن گوانجو )قطب تجاری چین )، شن جن بزرگترین منطقه آزاد تجاری– صنعتی و مرکزITچین در مجاورت هنگ کنگ و شهر جوهای یکی از مناطق مهم ویژه اقتصادی چین در مجاورت جزیره ماکائو می باشدکه مجاورت این استان با دو منطقه ویژه هنگ کنگ و ماکائو بر اهمیت این استان افزوده است.یکی از دلایل توجه تجار و بازرگانان خارجی به این استان برگزاری نمایشگاههای متعدد از جمله دو نمایشگاه بزرگ بین المللی بهاره و پاییزه گوانجو(نمایشگاه صادرات و واردات ) است که شهرت جهانی دارد و در زمان برگزاری این نمایشگاه،محل تردد و حضور اکثر تجار بزرگ کشورهای مختلف از جمله تجار کشورمان می گردد. استان گوانگ دونگ با توجه به سطح بالای در آمد آن در بین استانهای چین همچنین بیشترین آمار اعزام گردشگر به خارج را دارد.

در حال حاضر63 کشور در این استان سرکنسولگری دارند.کنسولگریهای مقیم شامل اکثر کشورهای اتحادیه اروپا،کشورهای اتحادیه آسه آن،استرالیا،روسیه،چند کشور آسیایی از جمله هند،پاکستان،سریلانکا،کویت و ترکیه ،کشورهای آمریکا، کانادا،آرژانتین، مکزیک، برزیل، شیلی، اکوادور و کشورهای آفریقائی اتیوپی، اوگاندا و مالی می باشند.

وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر