معرفی سرکنسول
اطلاعیه ها
گالری تصاویر
پيوند هاي مهم
 
 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
امروز: جمعه ٢٣ آذر ١٣٩٧ |
امضای تفاهم نامه همکاری میان شهرهای گرگان و گوانجو در جریان سفر هیات استان گلستان به گوانجو جهت شرکت در مجمع جهانی شهرداران و جایزه شهری گوانجو، تفاهم نامه همکاری میان شهرهای گرگان و گوانجو از سوی ون گوا هویی و عبدالرضا دادبود شهرداران دو شهر به امضا رسید. بر اساس این تفاهم نامه، شهرهای گوانجو و گرگان مسیر عقد قرارداد خواهرخواندگی را آغاز نمودند. در دیدار آقایان غراوی معاون استاندار گلستان، دادبود شهردار گرگان و شیرغلامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو با آقای ون گوا هویی شهردار گوانجو، بر همکاری میان دو شهر در حوزه های تبادل تجربیات مدیریت شهری، اقتصادی، سرمایه گذاری، آموزشی، فرهنگی و ورزشی تاکید گردید.
افتخار آفرینی تیم مدرسه جمهوری اسلامی ایران در گوانجو دانش آموزان مدرسه جمهوری اسلامی ایران در گوانجو کشور چین موفق شدند مدال طلا و برنز مسابقات جوانان و نوجوانان اوپن ماکائو در رشته تیراندازی با کمان ماده ریکرو را از آن خود نمایند. در این مسابقات که در تاریخ هشتم و نهم آذرماه در ماکائو برگزار گردید محمدمتین رجبی در رده زیر ۱۵سال مدال طلا و فاطمه چهره در رده زیر ۱۲ سال مدال برنز را کسب نمودند. همچنین در مسابقات جهانی داخل سالن، تیراندازان مدرسه جمهوری اسلامی ایران در گوانجو موفق به حضور در جمع ۸ تیرانداز برتر توسط امیرعلی شیرغلامی و ۱۶ نفر برتر توسط محمد امین شفیعی شدند. امیرعلی شیرغلامی در این مسابقات که با حضور برترین تیراندازان جهان برگزار شد، در مرحله نیمه نهایی، کوبونچان قهرمان المپیک ۲۰۱۶ ریو از کره جنوبی را شکست داد و با قرار گرفتن در جایگاه هفتم، پدیده مسابقات لقب گرفت. تیم مدرسه جمهـوری اسلامی ایران در گوانجو مرکب از پنج ورزشکار دانش آموز با سرمربیگری آقای محمدعلی کریمی در این مسابقات شرکت داشتند.
مشاهده گواهی عدم سوء پیشینه در سامانه تاک توسط متقاضی به اطلاع هموطنان مقیم خارج از کشور می رساند بر اساس هماهنگی های صورت گرفته، قابلیت رویت و چاپ گواهی عدم سوءپیشینه توسط متقاضی در سامانه تاک فراهم گردیده است. متفاضیان می توانند با مراجعه به سامانه تاک گواهی عدم سوءپیشینه خود را رویت و یا چاپ نمایند.
اطلاعیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: بر اساس مصوبه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ابتدای سال 2019 میلادی(1397/10/11)کلیه ضوابط و مقررات مربوط به امکان انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور در رشته های علوم پزشکی لغو و انتقال دانشجو در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در طول مدت تحصیل و قبل از فارغ التحصیلی به داخل کشور ممنوع می باشد. بدیهی است آن دسته از افرادی که تا قبل از شروع سال 2019 میلادی (1397/10/11) تحصیل خود را در یکی از دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آغاز نموده و واجد شرایط انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل می باشند بر اساس ضوابط و مقررات مذکور اقدام خواهد شد. کلیه دانش آموختگان ایرانی خارج از کشور در رشته های علوم پزشکی در صورت فارغ التحصیلی از یکی از دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، می توانند بر اساس مصوبات و ضوابط شورای عالی ارزشیابی مدارک تحصیلی خارج از کشور این وزارتخانه پس از ارزشیابی و تائید مدارک تحصیلی در کشور مشغول بکار شوند.
دیدار اعضای اتاق فعالان اقتصادی چین - ایران از سرکنسولگری چند تن از اعضای موسس اتاق فعالان اقتصادی چین - ایران طی دیدار از سرکنسولگری و ملاقات با آقای شیرغلامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو، اهداف خود از ایجاد این تشکّل را تشریح نمودند. بر اساس توضیحات ایشان، جمعی از فعالان اقتصادی ایرانی به اتفاق برخی از تولید کنندگان چینی تصمیم به راه اندازی این تشکل گرفته اند تا بتوانند در جهت عمق بخشیدن به مراودات دو کشور در حوزه تجارت و تولید مشترک کمک کنند،...
وقایع نگاری اقدامات موساد برای از میان بردن برجام
مرکز نوآوری ایران و چین که با همت سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در گوانجو تاسیس شده، طی مراسمی با حضور معصومی فر مدیر کل هماهنگی و پایش روابط اقتصادی دوجانبه وزارت امورخارجه، شیرغلامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو، قربانی معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی و تعدادی از مقامات دولتی و محلی شهر شنجن، مسئولین اتاق بازرگانی ایرانیان گوانجو و جمعی از تجار مقیم افتتاح گردید. در این مراسم، بر اهمیت تنوع بخشی به همکاری های راهبردی دو کشور در همه حوزه های تجاری، اقتصادی و تبادل فناوری و گستره وسیعی از موضوعات دانش بنیان که امکان تبادل فناوری وجود دارد، تاکید گردید.
بیانیه وزارت امور خارجه در واکنش به صدور قرار موقت از سوی دیوان بین المللی دادگستری لاهه در پرونده شکایت دولت جمهوری اسلامی ایران علیه ایالات متحده
همزمان با عاشورای حسینی، هموطنان و دوستداران اباعبدالله الحسین (ع)، پس از برگزاری مراسم سوگواری هیات محبین اهل بیت (ع) در حسینیه مسجد هائوپن، با حضور در مرکز انتقال خون گوانجو و اهدای خون به یاد حضرت سیدالشهداء (ع)، فرهنگ ایرانی - اسلامی ایثار و انسان دوستی را به نمایش گذاشتند.
دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از سفری دو روزه به مسکو و بروکسل به منظور گفتگو و تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات مربوط به اجرای برجام، دقایقی پیش به تهران بازگشت.
دكترمحمدجواد ظریف روز جمعه در چهارمین کنگره سراسری حزب ندای ایرانیان اظهار داشت: سیاست خارجی حوزه منافع ملی است و حوزه درگیری جناحی نیست، خوشحالم که امروز از دبیران کل احزاب اصول گرا هم دعوت شده تا در خصوص منافع ملی بحث و گفتگو داشته باشند.
قاسمی: جمهوری اسلامی ایران در چارچوب رویکرد مسئولانه خود در قبال بحران های منطقه ای نقش سازنده ای در ترتیبات اجرایی گفتگوهای یمنی - یمنی در سوئد ایفا کرده و همچنان در راستای طرح چهار ماده ای ارائه شده از سوی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران راه حل نهایی بحران یمن را توقف جنگ و خونریزی و تداوم گفتگوهای یمنی - یمنی می داند
سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به تازه ترین یاوه سرایی نخست وزیر رژیم صهیونیستی که انجام عملیات نظامی داخل مرزهای ایران را منتفی ندانست، گفت: بیان چنین کلمات گستاخانه و شرم آوری از سر جهل یا هذیان توسط نخست وزیر رژیمی متجاوز، دانسته یا نادانسته تهدید یک کشور بزرگ و تاریخی به اقدامی نظامی تلقی می شود که قطعا در مجامع و نهادهای حقوقی و بین المللی پیگیری خواهد شد.
دکتر ظریف با ارائه آمار هزینه های نظامی کشورهای منطقه نوشت: " آمریکا و متحدانش باید از سخنان بی ربط و منافقانه شان در خصوص موشک‌ها و «رفتار» منطقه‌ای ایران، دست بردارند.
وزیر امور خارجه آمریکا در تازه ترین سوءاستفاده مضحک خود از شورای امنیت سازمان ملل متحد: - درباره نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت لاف زده و از برنامه‌هایش برای نقض های بیشتر آن گفت.
رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه درگذشت ایرج دانایی فرد اسطوره ملی پوش فوتبال ایران را به بازماندگان ایشان، جامعه ورزشی و مردم ورزش دوست کشور تسلیت گفت .
سخنگوی وزارت امور خارجه از ایرانیان خواست تا ارائه ضمانت دولت گرجستان از سفرهای غیرضروری به این کشور خودداری کنند.
وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه امشب در گفتگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات سوریه و راه حل سیاسی بحران این کشور رایزنی و تبادل نظر کردند.‌
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر