معرفی سرکنسول
اطلاعیه ها
گالری تصاویر
پيوند هاي مهم
 
 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
امروز: پنج شنبه ٢٦ مهر ١٣٩٧ |
مرکز نوآوری ایران و چین که با همت سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در گوانجو تاسیس شده، طی مراسمی با حضور معصومی فر مدیر کل هماهنگی و پایش روابط اقتصادی دوجانبه وزارت امورخارجه، شیرغلامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو، قربانی معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی و تعدادی از مقامات دولتی و محلی شهر شنجن، مسئولین اتاق بازرگانی ایرانیان گوانجو و جمعی از تجار مقیم افتتاح گردید. در این مراسم، بر اهمیت تنوع بخشی به همکاری های راهبردی دو کشور در همه حوزه های تجاری، اقتصادی و تبادل فناوری و گستره وسیعی از موضوعات دانش بنیان که امکان تبادل فناوری وجود دارد، تاکید گردید.
بیانیه وزارت امور خارجه در واکنش به صدور قرار موقت از سوی دیوان بین المللی دادگستری لاهه در پرونده شکایت دولت جمهوری اسلامی ایران علیه ایالات متحده
همزمان با عاشورای حسینی، هموطنان و دوستداران اباعبدالله الحسین (ع)، پس از برگزاری مراسم سوگواری هیات محبین اهل بیت (ع) در حسینیه مسجد هائوپن، با حضور در مرکز انتقال خون گوانجو و اهدای خون به یاد حضرت سیدالشهداء (ع)، فرهنگ ایرانی - اسلامی ایثار و انسان دوستی را به نمایش گذاشتند.
ضمن تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسين عليه السلام، به اطلاع هموطنان ارجمند می رساند همچون سال های گذشته، با حضور در مرکز انتقال خون شهر گوانجو و اهدای خون، فرهنگ والای ایثار و نوعدوستی ایرانی - اسلامی را به نمایش خواهیم گذاشت. این برنامه پس از برگزاری مراسم عزاداري روز عاشورا در حسينيه مسجد هاوپن، ساعت ۱۵ روز پنج شنبه بیستم سپتامبر انجام خواهد شد
سرویس درخواست خدمات مهاجرت در WeChat برای اتباع خارجی مقیم گواندونگ صد و ده سرویس دولتی آنلاین به طور رسمی بر روی "Yueshengshi" (یک برنامه کوچک در WeChat) از 29 اگوست راه اندازی شد که شامل یک پلتفرم خدماتی برای اتباع خارجی مقیم گواندونگ است
شرکت در افتتاحیه نمایشگاه بین المللی سنگ گوئیجو (آنشون) در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین المللی سنگ گوئیجو در شهر آنشون استان گوئیجو، آقای مسائلی کنسول اقتصادی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در گوانجو به عنوان اولین سخنران بعد از سخنرانی افتتاحیه معاون استاندار گوئیجو ضمن اشاره به روابط خوب ایران و چین در تمامی زمینه های اقتصادی و تجاری بویژه همکاریهای صاحبان صنایع سنگ ایران با استانهای جنوب چین، بر توسعه ظرفیت های همکاری در این بخش تاکید نمود
برگزاری سمینار معرفی جاذبه های گردشگری ایران در شهر شنزن روز جمعه دوم شهریور، آقای شیرغلامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو در برنامه سمینار معرفی جاذبه های گردشگری ایران در شهر شنزن حضور یافته و به ایراد سخنرانی پرداخت. در این برنامه که با مشارکت آژانس گردشگری شنهوا، کلوب VBOSS و شرکت گردشگری وابسته به TENCENT برگزار شد،30 تن از نخبگان جوان اقتصادی، بانکی و علمی شهر شنزن نیز حضور داشتند.
حداکثر مهلت دریافت معافیت تحصیلی پیرو دستورالعمل معاونت مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی ناجا دانشجویانی که در خارج از کشور مشغول به تحصیل شده اند باید حداکثر تا پایان سال اول تحصیلی نسبت به دریافت معافیت تحصیلی خود اقدام نمایند، در غیر این صورت مجاز به ادامه تحصیل نبوده و پس از گذشت مهلت معرفی به عنوان مشمول غایب محسوب می گردند. دانشجویان مشمولی که شرایط اخذ معافیت تحصیلی را دارند ولی تا کنون درخواست خود را به ثبت نرسانده اند، برای آخرین مرتبه و حداکثر تا تاریخ 1397/6/31 فرصت داده می شود تا با ارائه مدارک لازم نسبت به دریافت معافیت تحصیلی خود اقدام نمایند. بدیهی است از تاریخ 1397/7/1 مطابق دستورالعمل جامع معافیت تحصیلی، درخواست های مربوطه قابل رسیدگی نبوده و تبعات ناشی از آن بر عهده دانشگاه ها و دانشجویان خواهد بود. ضمنا" با توجه به روند بررسی مدارک در سامانه وزارت بهداشت، لازم است متقاضیان واجد شرایط حداکثر تا تاریخ 1397/5/15 نسبت به ثبت درخواست معافیت تحصیلی و ارائه مدارک مورد نیاز در سامانه تسهیلات ارزی و غیر ارزی مرکز خدمات آموزشی به نشانی ذیل اقدام نمایند. http://mohed.behdasht.gov.ir/Educationportal
فرم های مورد نیاز دانش آموختگان خارج از کشور برای نظام وظیفه بر اساس اعلام اداره کل امور دانش آموختگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نظر به اینکه وضعیت تحصیلی دانش آموختگان ذکور خارج از کشور پس از فراقت از تحصیل باید به اداره نظام وظیفه اعلام گردد، لذا دانش آموخته، والدین و یا وکیل رسمی و قانونی این دسته از دانش آموختگان باید پس از تائید مدارک در سیستم تاک و دریافت کد رهگیری نهائی نسبت به پر نمودن فرم های ذیل اقدام نموده، همراه مدارک مورد نیاز به اداره کل امور دانش آموختگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارائه نمایند.
دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از سفری دو روزه به مسکو و بروکسل به منظور گفتگو و تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات مربوط به اجرای برجام، دقایقی پیش به تهران بازگشت.
" اعتیاد آمریکا به تحریم از کنترل خارج شده است. یک بانک خصوصی ایرانی که نقش عمده ای در واردات غذا و دارو داشته به دلیل ادعای ارتباط آنهم با ۸ واسطه با یک هدف غیرقانونی دیگر تحریم شده است. در مقایسه، تمام انسان‌های روی زمین با ۶ واسطه با یکدیگر ارتباط دارند! خودتان حساب کنید! "
خانم آنتیه لیندرتسه مدیرسیاسی وزارت خارجه آلمان در سفر به تهران با حضور در محل وزارت امور خارجه کشورمان با سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.
دکتر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان امروز در گفتگویی تلفنی با شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان، سرنوشت نیروهای مرزی کشورمان که روز گذشته در نقطه مرزی ۱۰۳ در میرجاوه توسط گروه های تروریستی ربوده و به داخل خاک پاکستان منتقل شدند را پیگیری کرد.
بهرام قاسمی در واکنش به اعلام لیست جدیدی از شرکت های ایرانی تحریم شده از سوی وزارت خزانه داری آمریکا آنرا بخشی از جنگ و فشار روانی آمریکا دانست و گفت: این اقدام را توهین آشکار ایالات متحده آمریکا به سازو کارهای حقوقی و بین المللی می دانیم که برخاسته از خودخواهی و کینه ورزی کور دولت آمریکا با ملت ایران است.
رئیس‌ جمهور سفرای جمهوری اسلامی ایران در دیگر کشورها را نمایندگان ملت، تاریخ و فرهنگ متعالی ایران دانست و آنان را به تلاش فراوان در راستای توسعه، تقویت و تحکیم مناسبات سیاسی، اقتصادی، تجاری و فرهنگی کشورمان در عرصه بین‌المللی توصیه کرد.
در پی ربایش تعدادی از نیروهای مرزی جمهوری اسلامی ایران مستقر در پاسگاه میل مرزی ۱۰۳ از سوی یک گروهک تکفیری ‏و تروریستی و انتقال آنها به داخل خاک پاکستان، سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: دستیار وزیر ‏امور خارجه در غرب آسیا از سفیر پاکستان خواست دولت آن کشور، بی درنگ تمامی امکانات و اقدامات لازم را برای آزاد ‏سازی نیروهای مرزی جمهوری اسلامی ایران و دستگیری تروریست های شرور به کار گیرد.‏
رئیس جمهور با اشاره به ضرورت گسترش همکاری‌ها و سرمایه‌گذاری‌های مشترک توسط شرکت‌ها و بخش خصوصی ایران و ژاپن، بر تلاش در راستای توسعه مناسبات و همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های مختلف تجاری، اقتصادی، انرژی، پتروشیمی، ماشین‌سازی، بهداشت و درمان، محیط زیست و گردشگری تأکید کرد.
رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه درگذشت مرحوم صادق عبداللهی پیشکسوت رادیو و از نویسندگان و طنز پردازان توانای کشور را به خانواده، همکاران و علاقمندان آثار ایشان تسلیت گفت و از درگاه خداوند برای وی رحمت و غفران الهی مسئلت کرد.
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر