معرفی سرکنسول
اطلاعیه ها
گالری تصاویر
پيوند هاي مهم
 
 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
امروز: دوشنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٨ |
اردوی تیم ملی تیراندازی با کمان ریکرو جمهوری اسلامی ایران طی دو هفته در محل باشگاه تیراندازی با کمان مدرسه جمهوری اسلامی ایران و با حضور تیم این مدرسه برگزار شد. طی این اردو که بعنوان آماده سازی جهت مسابقات جهانی شانگهای برگزار شد، تیراندازان کشورمان در فضایی مساعد که با همت سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در گوانجو فراهم شده، تمرینات جدی و شادابی را دنبال کردند. شیرغلامی سرکنسول و رجبی کنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو، طی بازدید از اردوی تیم ملی و گفتگو با کادر فنی و بازیکنان تیم ملی، برای این تیم در مسابقات هفته آتی شانگهای آرزوی موفقیت کردند.
اردوی تیم ملی تیراندازی با کمان در گوانجو تیم ملی تیراندازی با کمان جمهوری اسلامی ایران ماده ریکرو، برای گذراندن اردوی تدارکاتی وارد گوانجوی چین شد. این تیم که در اردیبهشت جاری در مسابقات جهانی شانگهای حضور خواهد یافت، اردوی مشترک دوهفته ای را در کمپ مدرسه جمهوری اسلامی ایران در گوانجو برگزار نموده و با تیم این مدرسه به تمرین خواهد پرداخت. همچنین در پایان این اردو، مسابقه دوستانه ای با حضور دو تیم از باشگاه های برتر استان گواندونگ در محل ورزشگاه المپیک شهر گوانجو برگزار خواهد شد.
در دیدار هیات سازمان تجارت استان فوجیان از سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در گوانجو، ابتکارات و راه های توسعه مناسبات اقتصادی، سرمایه گذاری و تجاری و نیز تبادل هیات های تجاری میان این استان و جمهوری اسلامی ایران مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
معرفی پرواز تهران - شن جن در نشست مشترک با آژانس های گردشگری گواندونگ با هماهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در گوانجو و شرکت هواپیمایی ماهان، روز سه شنبه مورخ 98/1/21 نشستی در شهر شن جن با حضور کنسول و کارشناس اقتصادی نمایندگی، مدیر و معاون دفتر فروش شرکت هواپیمایی ماهان و جمعی از آژانس های گردشگری استان گواندونگ جهت معرفی پرواز تهران- شن که از ماه جولای به صورت دو پرواز هفتگی برقرار خواهد شد و همچنین ارائه جاذبه های توریستی ایران برگزار گردید. این گردهمایی با استقبال آژانس های گردشگری مواجه شده و مورد پوشش شبکه استانی گواندونگ نیز قرار گرفت.
روز سه شنبه 28 اسفند جمعی از مدیران Bank of China با حضور در محل سرکنسولگری با شیرغلامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو دیدار نمودند ...
شیرغلامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو طی روزهای ۱۵ تا ۱۷ اسفند، طی سفر به شهرهای فوجو مرکز استان فوجیان و شیامن؛ با معاون استاندار فوجیان، رئیس سازمان تجارت استان فوجیان، رئیس سازمان فرهنگ و توریسم استان فوجیان، معاون شهردار شیامن و مدیرکل نمایشگاه بین المللی سرمایه گذاری چین (CIFIT) دیدار نمود
بازتاب سخنان آقای دکتر ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس امنیتی مونیخ در تلویزیون چین
دستاورد های 40 ساله جمهوری اسلامی ایران
در دیدار آقای شیرغلامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو با آقای اویانگ جیانگ شوان معاون مدیرکل امور خارجه استان گواندونگ و نائب رئیس انجمن های دوستی این استان، همکاری های دو طرف در حوزه فرهنگی، اقتصادی و گردشگری مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از سفری دو روزه به مسکو و بروکسل به منظور گفتگو و تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات مربوط به اجرای برجام، دقایقی پیش به تهران بازگشت.
دیپلماسی_آسیایی
نشست مشترک هماهنگی ایران و عراق که از امروز صبح به سرپرستی مدیرکل حقوقی بین المللی وزارت امور خارجه کشورمان و مشاور وزیر امور خارجه به منظور بررسی مسائل فنی لایروبی اروندرو در خرمشهر آغاز شده بود با امضای صورتجلسه نشست بین طرفین، به کار خود پایان داد.
نشست مشترک هماهنگی ایران و عراق به منظور بررسی مسائل و جزئیات فنی مربوط به لایروبی مشترک اروندرود برگزار شد.
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از سفر به چهار کشور ترکمنستان، هند، ژاپن و چین و گفتگو و رایزنی با مقامات این کشورها دقایقی پیش پکن را به مقصد تهران ترک کرد.
موسوى گفت: امیدواریم که این گفتگوها به یک راه حل سیاسی بین طرفین منتج شده و ونزوئلا بتواند هر چه سریعتر در آرامش وضعیت اقتصاد و معیشت مردم خود را بهبود بخشد.
تمامی اتهامات و افتراهای هوشنگ امیر احمدی به وزیر امور خارجه و نظام آنچنان بی اساس و مغرضانه است که ارزش هیچگونه پاسخگویی ندارد.
" در شرایطی که تیم بی یک کار می‌کند و دونالد ترامپ چیز دیگری می‌گوید، واضح است این ایالات متحده است که نمی‌داند چه فکری کند. ما ایرانی‌ها حقیقتا هزاران سال است که تکلیف خودمان را می‌دانیم، و از سال ۱۹۵۳ هم تکلیف مان را در قبال ایالات متحده می‌دانیم. در این مقطع، این اتفاق واقعاً خوبی است."
" در دو روز پایانی تور آسیایی- ترکمنستان، هند، چین و ژاپن- گفتگوهای مفید با وزیر امور خارجه کونو و نخست‌وزیر آبه در توکیو و با وزیر امور خارجه وانگ یی در پکن. جامعه بین‌المللی، اعضای برجام و شرکای ما باید برای بازگشت ثبات و حفظ برجام از طریق تدابیر قاطع اقتصادی، اقدامات ملموس نمایند. "
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر