معرفی سرکنسول
اطلاعیه ها
گالری تصاویر
پيوند هاي مهم
 
 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
امروز: جمعه ٠١ تير ١٣٩٧ |
به اطلاع هموطنان ارجمند می رساند کتاب مقررات ورود و خروج اتباع خارجی در چین مشتمل بر آخرین مقررات انواع روادید، اقامت، سکونت، کار و غیره جهت بهره برداری هموطنان از سوی این سرکنسولگری ترجمه و منتشر شده است. هموطنان عزیز می توانند کتاب مزبور را در باجه کنسولی تهیه فرمایند. سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در گوانجو
روز پنج شنبه ۱۷ خرداد آقای شیرغلامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو و آقای رجبی کنسول، از شرکت خدمات گردشگری تیانما بازدید و در دیدار با مدیرعامل این شرکت، در خصوص توسعه فعالیت های گردشگری و تورهای اعزامی به ایران از سوی این شرکت گفتگو و تبادل نظر نمودند.
در ملاقات روز سه شنبه ۱۵ خرداد آقای شیرغلامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو با آقای شویی گوانجون رئیس دانشگاه مطالعات خارجی گواندونگ و آقای دویو چن رییس دانشکده زبان و فرهنگ های خارجی این دانشگاه؛ موضوع تنوع بخشی و عمیق تر کردن پیوندها و روابط علمی و دانشگاهی بین این دانشگاه و دانشگاه های ایران از جمله امکان برگزاری برنامه ها و رویدادهای علمی و فرهنگی مشترک و تقویت کرسی زبان فارسی این دانشگاه، مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.
بسمه تعالی روز جمعه 4 خرداد ماه آقای شیرغلامی سرکنسول و آقای مسائلی کنسول اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در گوانجو بعنوان میهمان ویژه در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین المللی کاغذ و خمیر کاغذ چین حضور یافتند. در این نمایشگاه که از 25 تا 27 می برگزار می شود دو شرکت ایرانی تولید کننده کاغذ نیز حضور دارند.
بسمه تعالی روز دوشنبه مورخ 31 اردیبهشت ماه، جلسه هم اندیشی و ضیافت افطار سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در گوانجو و تجار و فعالان اقتصادی مقیم با حضور 50 تن از هموطنان فعال در این حوزه برگزار شد. در این جلسه شرایط جدید اقتصادی، الزامات، چالش ها و مشکلات، فرصت ها و راهکارها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. همچنین حاضرین در این جلسه مشکلات خود در حوزه های بانکی، اقامتی و غیره را مطرح نمودند که مقرر شد از طریق مقتضی مورد پیگیری سرکنسولگری قرار گیرد.
سازمان وظیفه عمومی ناجا هشدار داد از ابتدای سال 1397 در صورت ورود مشمولین غایب بیش از 8 سال به کشور از خروج آنان جلوگیری بعمل می آید لذا این دسته از مشمولان باید نسبت به تعیین تکلیف خدمت سربازی خود با پرداخت جریمه یا انجام خدمت دوره ضرورت اقدام نمایند. این دسته از مشمولان که قصد دریافت کارت معافیت را دارند باید پس از تکمیل مدارک و تائید آن توسط نمایند گی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور از طریق گرفتن وکیل و یا با مراجعه حضوری به پلیس 10+ نسبت به پرداخت جریمه غیبت و اخذ کارت معافیت اقدام نمایند.
روز پنجشنبه بیستم اردیبهشت، آقایان شیرغلامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو و مسائلی کنسول اقتصادی در یک نشست نیم روزه که با حضور حدود یکصد نفر از صاحبان صنعت روشنایی و LED و تحت عنوان همکاری در زمینه تولید و توزیع محصولات صنعت روشنایی در بازارهای خاورمیانه و جنوب شرق آسیا در شهر هنگلن برگزار شد شرکت نموده و آقای شیرغلامی در خصوص مزیت های تولید و سرمایه گذاری بویژه در مناطق آزاد ایران سخنانی ایراد نمودند.
رئیس و اعضای هیات مدیره اتاق بازرگانی اراک و مدیران چند شرکت استان مرکزی، روز دوشنبه مورخ 97/1/27 با آقای شیرغلامی سرکنسول و مسائلی کنسول اقتصادی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در گوانجو دیدارنمودند در....
به اطلاع دانشجویان و دانش آموختگان محترم ایرانی مقیم چین می رساند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بمنظور جذب نخبگان و دانش آموختگان ایرانی مقیم خارج از کشور، اقدام به ....
دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از سفری دو روزه به مسکو و بروکسل به منظور گفتگو و تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات مربوط به اجرای برجام، دقایقی پیش به تهران بازگشت.
وزیر امور خارجه با انتشار لینک انگلیسی مقاله خود در توئیتر نوشت: ۱۵ دلیل که چرا سیاست آمریکا در قبال ایران و منطقه به بیراهه رفته است. کمی درس تاریخ برای آنها که ثابت شده نمی خواهند از گذشته بیاموزند.
رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت خارجه درگذشت صدرالدین شجره ادیب، گوینده و تهیه کننده رادیو را به خانواده، دوستان و همکاران ایشان تسلیت گفت.
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: به دنبال تلاش ها و اقدامات چند ماه گذشته وزارت امور خارجه و سفارت جمهوری اسلامی ایران در کنیا، ۱۷ ملوان یک لنج صیادی که مهرماه سال گذشته به اتهام ورود غیرمجاز به آب های سومالی بازداشت و در یک دادگاه محلی هر یک به تحمل دو سال حبس و پرداخت جریمه مالی محکوم شده بودند آزاد و پس از انتقال به نایروبی و تحویل به سفارت جمهوری اسلامی ایران از طریق هوایی به کشور بازگشتند.
متن کامل مقاله دکتر ظریف با عنوان "سیاست خارجی آمریکا در بحران"
در چارچوب رایزنی های مستمر سیاسی میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فرانسه، پنجمین دور گفتگوهای سیاسی دوجانبه به ریاست آقای دکتر عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه و آقای مونتاین دبیرکل وزرت اروپا و امور خارجه جمهوری فرانسه صبح روز چهارشنبه ۳۰ خرداد در تهران برگزار شد.
رهبر معظم انقلاب تصریح کردند: همانگونه که درباره «برخی کنوانسیونهای بین‌المللیِ اخیراً مطرح شده در مجلس» گفتیم، مجلس شورای اسلامی که رشید و بالغ و عاقل است، باید مستقلاً در موضوعاتی مثل مبارزه با تروریسم یا مبارزه با پولشویی قانونگذاری کند.
دکتر محمد جواد ظریف در مقاله بسیار مهمی به شروط ۱۲ گانه وزیر امور خارجه آمریکا پاسخ داد و طی آن اهم مطالبات دولت و ملت ایران از دولت آمریکا را برشمرد.
بهرام قاسمی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه درگذشت زنده یاد حسن صدر حاج سیدجوادی از روزنامه نگاران پیشکسوت کشور را به خانواده، دوستان، همکاران و جامعه رسانه ای کشور تسلیت گفت.
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر