معرفی سرکنسول
اطلاعیه ها
گالری تصاویر
پيوند هاي مهم
 
 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
امروز: دوشنبه ٢٩ مرداد ١٣٩٧ |
حداکثر مهلت دریافت معافیت تحصیلی پیرو دستورالعمل معاونت مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی ناجا دانشجویانی که در خارج از کشور مشغول به تحصیل شده اند باید حداکثر تا پایان سال اول تحصیلی نسبت به دریافت معافیت تحصیلی خود اقدام نمایند، در غیر این صورت مجاز به ادامه تحصیل نبوده و پس از گذشت مهلت معرفی به عنوان مشمول غایب محسوب می گردند. دانشجویان مشمولی که شرایط اخذ معافیت تحصیلی را دارند ولی تا کنون درخواست خود را به ثبت نرسانده اند، برای آخرین مرتبه و حداکثر تا تاریخ 1397/6/31 فرصت داده می شود تا با ارائه مدارک لازم نسبت به دریافت معافیت تحصیلی خود اقدام نمایند. بدیهی است از تاریخ 1397/7/1 مطابق دستورالعمل جامع معافیت تحصیلی، درخواست های مربوطه قابل رسیدگی نبوده و تبعات ناشی از آن بر عهده دانشگاه ها و دانشجویان خواهد بود. ضمنا" با توجه به روند بررسی مدارک در سامانه وزارت بهداشت، لازم است متقاضیان واجد شرایط حداکثر تا تاریخ 1397/5/15 نسبت به ثبت درخواست معافیت تحصیلی و ارائه مدارک مورد نیاز در سامانه تسهیلات ارزی و غیر ارزی مرکز خدمات آموزشی به نشانی ذیل اقدام نمایند. http://mohed.behdasht.gov.ir/Educationportal
فرم های مورد نیاز دانش آموختگان خارج از کشور برای نظام وظیفه بر اساس اعلام اداره کل امور دانش آموختگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نظر به اینکه وضعیت تحصیلی دانش آموختگان ذکور خارج از کشور پس از فراقت از تحصیل باید به اداره نظام وظیفه اعلام گردد، لذا دانش آموخته، والدین و یا وکیل رسمی و قانونی این دسته از دانش آموختگان باید پس از تائید مدارک در سیستم تاک و دریافت کد رهگیری نهائی نسبت به پر نمودن فرم های ذیل اقدام نموده، همراه مدارک مورد نیاز به اداره کل امور دانش آموختگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارائه نمایند.
معافیت کفالت و پزشکی قوانین و مقررات جدید سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در خصوص بهره مندی مشمولین خارج از کشور از معافیت کفالت و پزشکی به شرح ذیل اعلام می گردد. 1-سن معافیت کفالت پدر 70 سال تمام می باشد. 2-آن دسته از متقاضیان معافیت پزشکی در صورت داشتن حداقل سه سال اقامت در خارج از کشور، می تواند ضمن مراجعه به نمایندگیهای جمهوری اسلامی ایران نسبت به تشکیل پرونده اقدام نمایند. 3-آن دسته از دانشجویان ایرانی که از معافیت تحصیلی استفاده می نمایند در صورتی که متقاضی بهره مندی از معافیت پزشکی و یا کفالت پدر باشند، می توانند پس از مراجعه به داخل کشور نسبت به اخذ معافیت پزشکی و کفالت پدر از طریق پلیس +10 اقدام نمایند و نیازی به حضور در بخش کنسولی نمایندگی های جمهوری اسلامی در خارج از کشور جهت تشکیل پرونده در این خصوص نمی باشد.
کسب مدال طلای تیمی توسط تیم تیراندازی با کمان مدرسه جمهوری اسلامی ایران در گوانجو-چین درمسابقات جوانان و نوجوانان آسیا در هنگ کنگ.
به اطلاع هموطنان ارجمند می رساند کتاب قانون ورود و خروج اتباع خارجی در چین که توسط این سرکنسولگری ترجمه و منتشر شده، در باجه کنسولی در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت. سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در گوانجو
افتتاح دفتر نانوی ایران در گوانجو روز جمعه پانزدهم تیرماه، مراسم افتتاحیه مرکز نانوی ایران در جنوب چین در منطقه هوانگپو شهر گوانجو برگزار شد. در این مراسم که با حضور نهادها و شرکت های چینی در حوزه فناوری برگزار گردید، آقایان سرکار دبیرکل ستاد توسعه نانو، شیرغلامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو و هوادونگ یه رئیس دفتر صنایع کوچک و متوسط شهرداری گوانجو به ایراد سخنرانی پرداخته و با اشاره به جایگاه اول چین در فناوری نانو و جایگاه پنجم ایران در این عرصه در سطح جهان، گشایش دفتر نانوی ایران در گوانجو را بعنوان سازوکار مهمی در راستای همکاری های برد-برد در حوزه فناوری و ایجاد بازار جهت محصولات نانوی ایران توصیف نمودند. دفتر و نمایشگاه نانوی ایران به مساحت دویست متر در منطقه هوانگپو که از مناطق محوری توسعه فناوری در شهر گوانجو به شمار می رود قرار گرفته و در ایجاد آن؛ ستاد فناوری نانوی کشورمان، کمیسیون صنعت و فناوری شهرداری گوانجو، اتاق بازرگانی گوانجو و شرکت ثبت مالکیت معنوی WTOIP همکاری داشته اند. در حاشیه این برنامه، سمپوزیوم نیم روزه توسعه و تجاری سازی فناوری های نو ایران و چین برگزار گردیده و سند همکاری راهبردی میان انجمن ارتقا و توسعه مواد جدید صنعتی گوانجو و مرکز نانوی ایران امضا شد و در خاتمه حاضران از نمایشگاه دستاوردهای فناوری نانوی جمهوری اسلامی ایران بازدید نمودند. جمهوری اسلامی ایران جایگاه پنجم را در فناوری نانو در اختیار دارد و از سال ۲۰۱۶ اولین دفتر نانوی ایران در شهر سوجو استان جیانگسو در چین با هدف معرفی و توسعه بازار جهت فناوری و محصولات نانوی کشورمان تاسیس گردید.
تیم تیراندازی با کمان مجتمع آموزشی جمهوری اسلامی ایران در گوانجو که در مردادماه سال جاری به عنوان تیم کشورمان در مسابقات آسیایی نوجوانان و جوانان آسیا ماده ریکرو در هنگ کنگ شرکت خواهد کرد، جهت برگزاری اردوی آماده سازی در کمپ بین المللی تیراندازی با کمان، عازم کره جنوبی گردید.
در ملاقات آقایان شیرغلامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو و مقیمی معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با مدیرکل نمایشگاه صنایع کوچک و متوسط چین و معاون سازمان صنایع کوچک گواندونگ، زمینه های همکاری از جمله در نمایشگاه صنایع کوچک گوانجو مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در نشست مشترک سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در گوانجو با آقای مقیمی معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و مدیران عامل پنج شرکت ایرانی حوزه خشکبار و مواد غذایی از استان های مختلف، زمینه های توسعه صادرات به بازار چین مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته بود. پیش از آن، این هیات به اتفاق آقای شیرغلامی سرکنسول و مسایلی کنسول اقتصادی با سفر به استان گوانشی، از امکانات موجود در شهر چونگ زو بعنوان محور جدید خشکبار در چین بازدید به عمل آورده بودند.
پاسخ وزارت امور خارجه به 7 ابهام پیرامون رژیم حقوقی دریای خزر
پاسخ به برخی پرسش های متداول در خصوص اجلاس سران کشورهای ساحلی دریای خزر در آکتائو قزاقستان - مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه
دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از سفری دو روزه به مسکو و بروکسل به منظور گفتگو و تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات مربوط به اجرای برجام، دقایقی پیش به تهران بازگشت.
روابط عمومی وزارت امور خارجه اعلام کرد خبر منتشره در خصوص عضویت آقای محمد رضا نوری شاهرودی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان در یکی از احزاب سیاسی کشور صحت ندارد.
" ۶۵ سال قبل در چنین روزی، آمریکا دولت منتخب مردمی مرحوم دکتر مصدق را سرنگون نموده، رژیم خودکامه را دوباره حاکم کرد و برای ۲۵ سال بعد مردم ایران را تحت استیلای خویش قرار داد. اکنون نیز «گروه اقدام» آن کشور از طریق فشار، دروغ پردازی و عوامفریبی آرزوی تکرار همان سناریو را در سر می پروراند. دوباره هرگز! "
دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پیامی با گرامی داشت یاد مرحوم کوفی عنان هفتمین دبیرکل سازمان ملل متحد درگذشت او را تسلیت گفت.
پاسخ دکتر ظریف به ابهامات رژیم حقوقی و کنوانسیون خزر
سرمقاله روزنامه ایران 23 مرداد به قلم بهرام قاسمی
سرمقاله روزنامه اطلاعات 24 مرداد به قلم بهرام قاسمی
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر