معرفی سرکنسول
اطلاعیه ها
گالری تصاویر
پيوند هاي مهم
 
 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
امروز: دوشنبه ٠١ مرداد ١٣٩٧ |
به اطلاع هموطنان ارجمند می رساند کتاب قانون ورود و خروج اتباع خارجی در چین که توسط این سرکنسولگری ترجمه و منتشر شده، در باجه کنسولی در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت. سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در گوانجو
افتتاح دفتر نانوی ایران در گوانجو روز جمعه پانزدهم تیرماه، مراسم افتتاحیه مرکز نانوی ایران در جنوب چین در منطقه هوانگپو شهر گوانجو برگزار شد. در این مراسم که با حضور نهادها و شرکت های چینی در حوزه فناوری برگزار گردید، آقایان سرکار دبیرکل ستاد توسعه نانو، شیرغلامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو و هوادونگ یه رئیس دفتر صنایع کوچک و متوسط شهرداری گوانجو به ایراد سخنرانی پرداخته و با اشاره به جایگاه اول چین در فناوری نانو و جایگاه پنجم ایران در این عرصه در سطح جهان، گشایش دفتر نانوی ایران در گوانجو را بعنوان سازوکار مهمی در راستای همکاری های برد-برد در حوزه فناوری و ایجاد بازار جهت محصولات نانوی ایران توصیف نمودند. دفتر و نمایشگاه نانوی ایران به مساحت دویست متر در منطقه هوانگپو که از مناطق محوری توسعه فناوری در شهر گوانجو به شمار می رود قرار گرفته و در ایجاد آن؛ ستاد فناوری نانوی کشورمان، کمیسیون صنعت و فناوری شهرداری گوانجو، اتاق بازرگانی گوانجو و شرکت ثبت مالکیت معنوی WTOIP همکاری داشته اند. در حاشیه این برنامه، سمپوزیوم نیم روزه توسعه و تجاری سازی فناوری های نو ایران و چین برگزار گردیده و سند همکاری راهبردی میان انجمن ارتقا و توسعه مواد جدید صنعتی گوانجو و مرکز نانوی ایران امضا شد و در خاتمه حاضران از نمایشگاه دستاوردهای فناوری نانوی جمهوری اسلامی ایران بازدید نمودند. جمهوری اسلامی ایران جایگاه پنجم را در فناوری نانو در اختیار دارد و از سال ۲۰۱۶ اولین دفتر نانوی ایران در شهر سوجو استان جیانگسو در چین با هدف معرفی و توسعه بازار جهت فناوری و محصولات نانوی کشورمان تاسیس گردید.
تیم تیراندازی با کمان مجتمع آموزشی جمهوری اسلامی ایران در گوانجو که در مردادماه سال جاری به عنوان تیم کشورمان در مسابقات آسیایی نوجوانان و جوانان آسیا ماده ریکرو در هنگ کنگ شرکت خواهد کرد، جهت برگزاری اردوی آماده سازی در کمپ بین المللی تیراندازی با کمان، عازم کره جنوبی گردید.
در ملاقات آقایان شیرغلامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو و مقیمی معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با مدیرکل نمایشگاه صنایع کوچک و متوسط چین و معاون سازمان صنایع کوچک گواندونگ، زمینه های همکاری از جمله در نمایشگاه صنایع کوچک گوانجو مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در نشست مشترک سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در گوانجو با آقای مقیمی معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و مدیران عامل پنج شرکت ایرانی حوزه خشکبار و مواد غذایی از استان های مختلف، زمینه های توسعه صادرات به بازار چین مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته بود. پیش از آن، این هیات به اتفاق آقای شیرغلامی سرکنسول و مسایلی کنسول اقتصادی با سفر به استان گوانشی، از امکانات موجود در شهر چونگ زو بعنوان محور جدید خشکبار در چین بازدید به عمل آورده بودند.
به اطلاع هموطنان ارجمند می رساند کتاب مقررات ورود و خروج اتباع خارجی در چین مشتمل بر آخرین مقررات انواع روادید، اقامت، سکونت، کار و غیره جهت بهره برداری هموطنان از سوی این سرکنسولگری ترجمه و منتشر شده است. هموطنان عزیز می توانند کتاب مزبور را در باجه کنسولی تهیه فرمایند. سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در گوانجو
روز پنج شنبه ۱۷ خرداد آقای شیرغلامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو و آقای رجبی کنسول، از شرکت خدمات گردشگری تیانما بازدید و در دیدار با مدیرعامل این شرکت، در خصوص توسعه فعالیت های گردشگری و تورهای اعزامی به ایران از سوی این شرکت گفتگو و تبادل نظر نمودند.
در ملاقات روز سه شنبه ۱۵ خرداد آقای شیرغلامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو با آقای شویی گوانجون رئیس دانشگاه مطالعات خارجی گواندونگ و آقای دویو چن رییس دانشکده زبان و فرهنگ های خارجی این دانشگاه؛ موضوع تنوع بخشی و عمیق تر کردن پیوندها و روابط علمی و دانشگاهی بین این دانشگاه و دانشگاه های ایران از جمله امکان برگزاری برنامه ها و رویدادهای علمی و فرهنگی مشترک و تقویت کرسی زبان فارسی این دانشگاه، مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.
بسمه تعالی روز جمعه 4 خرداد ماه آقای شیرغلامی سرکنسول و آقای مسائلی کنسول اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در گوانجو بعنوان میهمان ویژه در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین المللی کاغذ و خمیر کاغذ چین حضور یافتند. در این نمایشگاه که از 25 تا 27 می برگزار می شود دو شرکت ایرانی تولید کننده کاغذ نیز حضور دارند.
دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از سفری دو روزه به مسکو و بروکسل به منظور گفتگو و تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات مربوط به اجرای برجام، دقایقی پیش به تهران بازگشت.
بهرام قاسمی در پیام های جداگانه "هفتمین قهرمانی تیم ملی والیبال نشسته ایران در جهان" و نیز " قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد نوجوان ایران در آسیا" را شادباش گفت.
رئیس جمهور، رئیس مجلس و رئیس قوه قضائیه صبح و عصر امروز در افتتاحیه همایش روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور شرکت و سخنرانی کردند
" تجدید میثاق با امام" سنت حسنه ای است که‌ به عنوان بخشی از مراسم رسمی گردهمایی سفرا و روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور همواره وجود داشته است.
رئیس جمهور با بیان اینکه ما اهل تجاوز و تدافع نیستیم و به دنبال بازدارندگی هستیم، تاکید کرد: توان ایران اسلامی، توان بازدارندگی است، ما با هیچ کس دعوا و جنگ نداریم اما دشمنان باید خوب بفهمند که جنگ با ایران مادر جنگ‌ها و صلح با ایران مادر صلح‌ها است. ما هیچ‌وقت از تهدید نترسیده و در برابر تهدید، تهدید خواهیم کرد.
روابط عمومی وزارت امور خارجه خبر منتشره در یکی از رسانه ها مبنی بر اینکه " در صورت تصویب قانون منع بکار گیری بازنشستگان، ۷۵ سفیر برکنار می شوند" را کاملا بی اساس خواند.
وزیر، معاونین، مدیران وزارت امور خارجه، سفرا و روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج کشور عصر امروز با حضور در مرقد امام خمینی(ره) به مقام شامخ بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ادای احترام کردند.
دکتر ظریف درگذشت حاج سید حسن حقانیان را تسلیت گفت
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار سفیران، کارداران و مسئولان وزارت امور خارجه، تأمین و حفظ منافع ملی به معنای حقیقی را هدف اصلی سیاست خارجی خواندند و با بیان بایدها و نبایدهای دیپلماسی در نظام اسلامی افزودند: می توان با روحیه صحیح انقلابی و دیپلماسی هوشمندانه و هدفمند، روابط خارجی را گسترش داد و عناصر قدرت نظام را به پشتوانه ای برای دستاوردهای سیاسی و دیپلماسی تبدیل کرد.
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر